Yükleniyor...

FRP Güçlendirme

Detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.

FRP Karbon Elyaf Güçlendirme

Günümüzde güçlendirme, FRP kullanımı gibi modern güçlendirme yöntemleri, geleneksel güçlendirme yöntemlerinden ziyade yerine konulmaktadır. FRP güçlendirme sistemi, çeşitli endüstrilerde binaların güçlendirilmesi, güçlendirici yapılar ve koruyucu kaplamalar için yeni yöntemlerden biridir.

Polimer matrisi Yenilemede FRP ve betonarme yapıların rehabilitasyonu ve genellikle FRP ile uyarlanması kompozitlerin kullanılması önemli bir büyüme son yıllarda betonarme yapılar işletme ömrünü artırmak için ihtiyaç esas olarak yapılmış ve Ana altyapı geliştirme dünyanın her yerinde. Polimer kompozitlerin ana özellikleri, korozyon direncidir, kurulum yerinde kolay kurulur ve hafiftir. FRP materyallerinin kullanımında bir başka faktör de bu malzemenin azalmasıdır. Belki de onlarca yıl önce, FRP kompozitlerinin kullanımı lüks ve pahalı bir yöntemdi, ancak şimdi bu ürünün fiyatı çok düştü ve tüm faydaların yanı sıra FRP ile yeniden donatmak projenin ekonomisini de geliştirdi. Bu konuda çok az şey vardı, ancak bugün bu donanımların güçlendirilmesinde kullanılmasıyla ilgili çok sayıda bilimsel makale ve konferans makalesi ayrıldı. Bu büyüyen trend, kompozit malzemelerin kullanılmasıyla donatıya olan ilginin ve ilginin artırılması ve teknik bilginin mesleğinde kullanılacak tasarımı tasarlayacak şekilde tasarlanması için bu yeni teknolojinin yaklaşımına ve önemine tanıklık ediyor. Analitik yöntemlerin açıklanması ve ekonomik değerlendirmeler tasarımında emniyet faktörünü dikkate hesaplanması için temel ilke ve prosedürlerin formülasyonuna yol açtı ve ISIS Kanada, FIB Avrupa ve ACI 440 R Amerika Birleşik Devletleri notlar düzenlenmesi dahil, gelen başlatılan.

Kullanım yoğunluğunun sebepleri

 • Artan üretim, tedarik ve dağıtım, FRP fiyatlarının düşmesine ve FRP’nin alım satımının artmasına neden oldu.
 • Son yıllarda FRP malzemelerinin ve reçinelerin özelliklerinin iyileştirilmesi, projenin çoğunda yeniden uyarlanmasına yol açmıştır.
 • Yüksek seviyede mekanik dayanıklılığı olan anti-korozif CTP malzemeler aynı anda zaman tasarrufu, yapısal güçlendirme ve beton yapıların, çelik köprü, boru, tank ve petrokimya tesisleri ve sanayi korozyon önleyici kaplama güçlendirme iki kategoriye neden Ve maliyeti.
 • Betonarme yapıların güçlendirilmesinde FRP kullanımı, betonarme konstrüksiyon yapı elemanlarının tahrip edilmesinden ve geleneksel güçlendirme işlemlerinden daha ucuzdur.
 • Modifiye edilmiş FRP üretim yöntemi, daha yüksek direnç özelliklerine ve daha yüksek teknik özelliklere ve daha düşük FRP fiyatlarına sahip ürünlerin üretimine yol açmıştır.
 • FRP fiber bileşiminin matriks ile (epoksi reçine FRP) optimize edilmesi, daha iyi uyumluluk için FRP FRP sistemlerinin uzlaştırılması ve güçlendirilmesi ile mümkündür.

Geleneksel retrofit yöntemine kıyasla FRP-retrofit uygulamasının avantajları şunlardır:

 • FRP malzemelerinin ağırlığı, yapısal takviye ve güçlendirme hedeflerinden biri olan, ihmal edilebilir.
 • Yüksek FRP fiberlerin çekme mukavemeti
 • FRP katmanlarının (bir milimetrede) düşük kalınlığı, yapının güçlendirilmesinde kullanılmasını gereksiz kılar.
 • Binayı güçlendirmek ve yeniden inşa etmek için FRP kullanımı çok zaman almaz ve yenileme elemanları çok kısa sürede hizmete hazırdır.
 • FRP’nin korozyona karşı yüksek direnci vardır. Bu, yapısal elemanların korozif ajanlardan korunmasına neden olur ve yüksek geçirgenlik özelliklerine bağlı olarak periyodik tamir ihtiyacını ortadan kaldırır.
 • FRP malzemelerinin teknik tasarım ve tasarımdaki (sertlik, mukavemet ve süneklik) yüksek kabiliyeti, onları yenileme sistemlerinde benzersiz kılmıştır.
 • Manyetik görüntüleme için kullanılan spesifik yapılarda önemli olabilecek FRP materyallerinin elektromanyetik temizliği.